Přestěhováno na huhu-blb.blog.cz ... Archivní záležitost x)

~Už nelze se vrátit, darovat svět, Tak roztáhni paže, vítej mě zpět.~

~Zubaty problem

1. kapitola - Zubatý problém

snad jsem tam opravila všechny neřesti, za které se teď stydim :D
    "AAAAAAAAAAAA! " dlouze jsem zívla a vyskočila z postele.

Jak jsem předpokládala, Lily ještě spala a Jessica jakbysmet...nu což, alespoň budu mít koupelnu pro sebe. Oblékla jsem se, namalovala si oči, vyrobila hygieničku a šla vzbudit holky.

***

   První hodinu jsme měli přeměňovánií s McGonagallovou ta si mě pěkně podusila u tabule. Pak následovala dvouhodinovka dějin , oběd a lektvary.

***

   "Hej, Bello?" žďouchla do mne Lily při lektvarech.

"Mmmmm?" a rychle jsem odvrátila pohled od Remuse Lupina - to je hnědovlasý kluk, který se baví s těmi "Poberty", nebo jak si to říkají.

 Celkem skvěle ignoruji jejich existenci a vtípky, ale Remus je jiný, takový sympatický. Rád čte, a každý měsíc jednou zmizí. To mi nikdy nedalo spát a díky své neskonale obří inteligenci jsem jednou přišla na to, že je pryč  vždy, když je úplněk, takže - zřejmě je vlkodlak. Jednou jsem se ho ptala a on mi vyhíbavě odpověděl, že má nemocnou matku a raději rychle zmizel, což mě v mé domněnce jen utvrdilo. Takže na něm je něco zvláštního.Tedy chlupatého jsem chtěla říct.

"Nezírej pořád na Lupina!"

"Já na něj nezíram"

"Viděla jsem tě! A ještě jsi se ksichtila, jak kdyby tě snad zajímal"

"Ale-"

"Slečny? O čem to tam zapáleně hovoříte? Rád bych se připojil" zahlaholil Křiklan.

"No, myslím, že nic pro vás pane profesore" utrousila jsem a pak se radši provinile koukala na své boty, protože Křiklan se nejdřív začal chechtat a pak nasadil přísný výraz s tím, že to nebude řešit.

Zřejmě patřím mezi jeho oblíbence. Lily vedle mne byla celá rudá a nepřetřžitě se chichotala. Moje obočí vystřelilo nahoru, protože mi nic nepřišlo vtipné, ale ostatní byli očividně jiného názoru. Celá třída se otřásala smíchem jen kvůli mojí přiblblý poznámce. No poteš pán Bůh...tak já tady rozesmála třídu.

"Bluargh" zašeptala jsem a radši se tvářila jako nevinost sama. Ostatně jako vždycky.

     Po hodine za mnou přišel Black, ano zrovna ten (sebevědomej kretén), a začal se mě vyptávat, jak se jmenuju (je ve stejném ročníku, ve stejné koleji a ještě si nevšiml holky s bodlákem v bradě, dvacítkovejma gládama a s několika dready?)

"Hele, proč ty máš tak divný vlasy?"

"Neurážej moje vlasy nebo tě nakopnu a věř, že mejma botama to bolí"

"Sem se jenom zeptal"

"Oh, jsem dojatá, že na mne mluvíš. Ty, tak překrásný a dokonalý muž" Jo, již muž, kdo by to do něj řek?

"Viď? Já už myslel, že nedoceníš moji roztomilou jedinečnost" Asi z něj budu zvracet.

"Podívej se Blacku, nudíš mě, otravuješ, zdržuješ, takže se koukej klidit. nemám čas na dementní" No tak dobře, jsem hodně vulgární, ale komu to dneska vadí?

Možná mojí mámě, ale to je všechno.Black se klidil a já tak mohla vklouznout do ložnice a svalit se na postel.

***

    Začly Vánoce a já byla nucená nakoupit pár maličkostí spolubydlícím.
Zrovna jsem se probudila a u postele mě čekala hromádka dárků od všech možnejch lidí.Převážně od rodičů, ale taky něco od Lily, možná od Jess.
Oblíkla jsem se a dala se do rozbalování.

"Júúú" vypískla vedle mě Lily.

"Co je?"

"Mamka mi poslala tuhle sladkou sukni" zamlaskala Lily a já s  usměvem, který překrýval moji znechucenost nad růžovou sukní sotva po třetinu stehen, přikývla, jako že je to pěkný.

Dostala jsem nějaké oblečení, knížky a pak samé sladkosti.

***

 Lily se semnou snažila až moc sblížit. Tak jo, nedivím se jí, ale taky nevim proč zrovna já?

 Vždť jsem její pravý opak!

To je teď jedno, třeba je jiná, než vypadá...

 Měla bych si to všechno srovnat v hlavě, stejnak máme volno. Zamířila jsem tedy k Zapovězenému lesu. Kdybych věděla, co se mi tam stane, ani bych tam nepáchla a spokojila se s jezerem na školních pozemcích.

***

Les nevypadal nebezpečně, a tak jsem tam vlezla. Chvíli jsem bloumala a pak se radši chytla stezky, abych se měla jak dostat zpátky.

Ačkoli bylo odpoledne, v lese panovala tma a nebeské ticho. Nevadiloo mi to, Možná to bylo i lepší.
                                                         ...cítím závan krve - lidské krve, dlouho jsem nepil...poddal jsem se touze po krvi. Ohrnul horní ret, mírně zavrčel, moje ústa byla připravena ke kousnutí. Vyskočil jsem z křoví a dopadl na svou oběť. Zakousl se do jejího krk, chutnala naprosto skvěle. Po chvíli jsem skončil a nechal ji jejímu osudu...

                                                 ...Šourala jsem se lesem, zahrabaná ve svých myšlenkách. Ani jsem si nevšimla, že v porostu okolo stezky něco zachrastilo. Vlastně by to mohlo být naprosto normální, jsem v lese, kde žije všelijaká havět...když v tom na mne skočila nějaká postava a s chrčením mě přispendlila k zemi. Byla jsem naprosto zděšená. Cítila jsem, jak mi pije z krku krev. Nejspíš upír, domákla se moje jakžtakž přemýšlějící polovina. Po chvíli, která pro mne byla jako celý den, se odlepil a odplul, odletěl nebo snad odešel pryč.

    Dělaly se mi mžitky před očima, ale přesto jsem se přinutila vstát. Jakmile jsem se postavila, roztřeštila se mi hlava a pěkně jsem se zakymácela. No nic, snažila jsem se jít ku hradu. Měla jsem štěstí, že jsem nesešla ze stezky, páč jinak bych tady asi chcípla.                                      

Když jsem spatřila pozemky, zaplavila mě vlna úlevy.

     Konečně jsem tak nějak došla k bráně do hradu a vklouzla dovnitř. Ještěže je ošetrovna hned v přízemí, kousek ode dveří. Došla jsem k Pomfreyce a praštila sebou na volné lůžko.

"Zlatíčko? Copak se vám stalo?" začla na mě.

"Byla jsem v ...lese - upir...me kousnul...asi" vysoukala jsem ze sebe.

Pomfreyová se zděsila, ale hned začla kmitat po oštřovně a hledala nějaké léky nebo lektvary, to už mi bylo jedno. Chtěla jsem spát a to jsem taky udělala.

***

Rozlepila jsem oči - nejdřív jedno, pak druhý. Uviděla jsem, jak vedle na posteli sedí Brumbál a vedle něj Lily. Ooooo, někdo si o mě  dělá starost. To potěší.

"Slečno, až vás madam Pomfreyová pustí, stavte se u mne v ředitelně, heslo je sladké lízátko"

"mmm...jasný" zachroptěla jsem a uvědomila si, že mám zavázaný krk a pálí mě v něm. Ano, pálí.

      Sotva Brumbál odešel, dala se Lily do řeči. Ta vám byla k nezastavení. Každopádně jsem jen tak někdy souhlasně zamručela a nakonec ji přestala vnímat a usla.

 
Poslední komentáře
29.04.2008 22:16:31: Remus xD vyhopsanej kanec xD xD
29.04.2008 21:26:28: ze začátku jsem se fatk smála. To jak odpálkovala Siriuse, bomba. a pak jak na ní to něco skočilo, j...
 
vetsina postav patri J.K. Rowling x)