Přestěhováno na huhu-blb.blog.cz ... Archivní záležitost x)

~Už nelze se vrátit, darovat svět, Tak roztáhni paže, vítej mě zpět.~

~knihy krasne

Stephenie Meyer

Tak tyhle knizky jsou uchvatny ^^
Zatim jsou tri - 1.dil- Stmivani
                         - 2.dil - Novy Mesic
                         - 3.dil - Zatmeni
      - ctvrty dil by mel ted nekdy vyjit v Americe (Rozbresk) x)  a spekuluje se o patem. - Pulnocni Slunce o_O uvidime...
V pribehu sice neni moc akce (hlavne popisy pocitu a vztahu), ale plne si me ziskala xD
"recenzi" na prvni dil jsem psala ja...takze je znacne zmatena..dalsi jsem stahla kdesi v hlubinach internetu ^^
_________________________________

Stmivani (by me)

Pribeh vypravi o Isabelle Swan, ktera se odstehuje od sve matky ze slunneho Phoenixu, ke svemu otci do Forks, coz je mestecko, ktere je nesutale kryto hustym prikrovem mraku. Bella si mysli, ze Forks je nejnudnejsi mesto, ktere muze existovat, dokud nenastoupi do skoly. Zacne se na ni tvorit fronta. Najde si kamaradky- Jessicu- tu spis zajima jeji popularita nez osobnost a Angelu - ta je naopak velmi vnimava a citliva. Bella pozna Cullenovi - nejhezci lidi, ktere kdy videla, vsichni vypadali spis jako manekyni, nez jako 17ti letti studenti. Ostatni spoluzaci je ignorovali a stranili se jim. Bella se zacne sblizovat s jednim z nich - Edwardem Cullenem, ktery ma nazrzle vlasy. Zahy zjisti, ze je upir- ale upir abstinujici- pije zvireci krev. Edwarda Bella nesmirne pritahuje - nebo spise vune jeji krve, a tak balancuji na ostri noze. Jen na maly okamzik muze Edward ztratit sebekontrolu a Bella by mohla byt mrtva.

Bella se seznami i se zbytkem rodiny a zvlaste si oblibi Alici. Jednou ji Edward vezme na louku, aby je sledovala, jak hrajou basseball( jakze se to pise? xD). Najednou k nim prijde jina upirska smecka. Jsou tri - Jedna zena s ohnive rudymi vlasy-Victoria , muz, ktery vystupoval jako vudce-Laurent a pak posledni muz, ktery se drzel v pozadi- James. Jamesovi Bella voni obdobne jako Edwardovi, jen o neco mene. Edward ma zvlastni schopnost cist myslenky, takze pozna, ze James je velice nadany stopar a snazi se Bellu odvest pryc. Alice- ktera ma take jiste nadani - vidi budoucnost, sice kolisave, ale ano ( a taky chodi s Jasperem - dalsi clen Cullenvic rodiny / smecky)- jede s nimy, spolu s Emmetem, ktery je mimoradne obrovity(wuaaa xD)- a chodi s Rosalii-dalsi clenka Cullenvic smecky. Promysleji ruzne plany a nakonec Bella vymysli ten nejlepsi. pohada se se svym otcem ( Charliem) a Alice s Jasperem ji odvezou do Phoenixu. Edward a zbytek rodiny ( Carlisle-doktor, Esme-zena Carlisleova, Rosalie, Emmet) se snazi Jamese ulovit. Laurent, jak se ukaze, nebyl na Jamese a Victorii tak vazan a s prohlasenim, ze je mu vse lito, odesel na Aljasku k dalsi abstinujici rodine. James prokoukl Belliin uprk do Phoenixu a nablufoval na ni, ze vezni jeji maktu. Bella mu uverila a utekla Alici a Jasperovi. Setkala se s Jamesem, ktery ji chtel zabit, ale Edward prisel vcas, aby mu v tom zabranil. James ji stacil jen kousnout, ale s tim si Edward poradil. Jamese rostrhali na kusy a spalili- jedina spolehliva moznost, jak uplne zneskodnit upira. Bella se navraci do Forks a doufa, ze bude promenena v upirku, aby mohla byt s Edwardem pocelou existenci.

##

Novy Mesic

nezlobte se, ale lepsi "recenzi" jsem vazne nenasla..je to spis opis toho, co najdete na zadni strane desek knihy ><
_____

Pro Bellu Swanovou je jedna věc důležitější než sám život: Edward Cullen. Ale zamilovat se do upíra je daleko nebezpečnější, než si Bella dovede vůbec představit. Zejména když se seznámí s rodinou, jejíž příslušníci se mohou změnit ve vlkodlaky, nesmiřitelné zabijáky upírů. Edward a Bella si uvědomují, že jejich vztah ohrožuje vše, co je jim drahé a že jejich potíže vlastně teprve začínají… Statisíce čtenářů na celém světě uchvátil v roce 2005 bestseller Stephenie Meyerové Stmívání. V pokračování nazvaném Nový měsíc autorka dodává další neodolatelnou kombinaci milostného příběhu a napětí s fantastickou zápletkou. Tato vášnivá, strhující a hluboce dojemná upírská milostná sága míří k literární nesmrtelnosti.

##

Zatmeni

(zacatek je uryvek z knihy xD)


„Bello?“
Edwardův jemný hlas přicházel zezadu. Otočila jsem se spatříc jeho lehké kroky nahoru po verandě, jeho vlasy vlály ve větru. Ihned si mě přitáhl do náručí, a znovu mě políbil.
Ten polibek mě vystrašil. Bylo tam moc napětí, také silný ostrý způsob jakým jeho rty rozdrtily mé – jako by se bál, že nám nezbývá moc času.

* * *
Poté co je Seattle sužován řetězcem záhadných vražd a pomstychtivá upírka pokračuje ve své honbě za pomstou, se Bella ocitá v nebezpěčí. Ve středu toho všeho je přinucena vybrat si mezi svou láskou k Edwardovi a svým přátelstvím s Jacobem—vědíc, že její rozhodnutí má tu moc rozpoutat věčný boj mezi upíry a vlkodlaky. Se svou rychle se blížící promocí, musí Bella udělat ještě jedno rozhodnutí: život nebo smrt. Ale které je které?
____

O Rozbresku dodam, az vyjde i u nas  a jestli bude Pulbocni Slunce, to vi jenom Meyerova x)
Az nekdy prectu i tu dalsi knihu od ni (jakesi sci-fi)..pokud uz u nas teda vysla, tak dam vedet x)

 


Žádné komentáře
 
vetsina postav patri J.K. Rowling x)